Budimex.pl

Budimex uhonorowany Złotym Listkiem CSR Polityki

Data aktualności: 9 czerwca 2020
Budimex uhonorowany Złotym Listkiem CSR Polityki

 

Budimex  zdobył Złoty Listek CSR Polityki, czyli najwyższe z możliwych wyróżnienie w tym rankingu. To najbardziej prestiżowa i wartościowa nagroda z zakresu CSR na rynku, którą w tym roku otrzymało jedynie czternaście firm, wśród nich: PKN Orlen, Santander, Millenium, Polpharma, Tauron Polska czy Energia SA.

 

Odpowiedzialność i zaangażowanie jest naturalną częścią filozofii naszego działania na rynku. Jako generalny wykonawca dotrzymujemy terminów i zobowiązań wobec naszych inwestorów. Prowadzimy duże i długoterminowe programy społeczne: Strefa Rodzica i Hello ICE z których skorzystało już ponad pół miliona dzieci – mówi Cezary Mączka – Członek Zarządu Budimex SA, któremu podlegają działania CSR w firmie.

 

Tygodnik POLITYKA we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu co roku przygotowują zestawienie Złotych, Srebrnych i Białych Listków CSR POLITYKI.

 

Złoty Listek CSR POLITYKI  otrzymują firmy, dla których realizacja wytycznych zawartych w normie ISO 26000 jest kluczowym elementem strategicznych działań w biznesie oraz w relacjach z interesariuszami, w tym z pracownikami. Firmy opierają swoje działania o najlepsze lokalne i globalne praktyki zarządcze oraz stosują międzynarodowe standardy. Dodatkowo istotnym elementem ich zarządzania czynnikami ESG jest całościowy system zarządzania etyką oraz spisany i publiczny dokument, który definiuje zasady postępowania w działalności biznesowej oraz najwyższe standardy zarządzania personelem. O efektach swoich działań, informujemy cyklicznie w zintegrowanych raportach przygotowanych w oparciu o międzynarodowe standardy, które podlegają zewnętrznej niezależnej weryfikacji – dodaje Cezary Mączka.

 

Budimex w tym roku został także uhonorowany tytułem Firmy Dobrze Widzianej oraz awansował o 12 miejsc, w stosunku do roku ubiegłego, w Rankingu Odpowiedzialnych Firm publikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.

 


Budimex znalazł się w składzie Indeksu WIG-ESG, który zastąpił obowiązujący do końca 2019 roku Respect Index.

Porozumienie dla bezpieczeństwa
( więcej )
Porozumienie dla bezpieczeństwa

Jesteśmy aktywnym uczestnikiem inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w branży budowlanej  - "Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”. Razem z pozostałymi beneficjentami Porozumienia, podejmujemy działania mające na celu budowę kultury bezpieczeństwa, uświadamianie zagrożeń związanych z pracą na budowie - a w konsekwencji wyeliminowanie ryzyka. Nasz wspólny cel to „0” wypadków.

Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu