Budimex.pl

Aktualności

Premier otwiera dla kierowców obwodnicę Częstochowy

23 grudnia br. z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra infrastruktury – Andrzeja Adamczyka odbyło się uroczyste otwarcie Autostradowej Obwodnicy Częstochowy wybudowanej przez konsorcjum w składzie: Budimex, Strabag i Budpol.

S5 połączyła Poznań i Wrocław

Budimex zakończył prace na 18,9-kilometrowym odcinku trasy ekspresowej S5. Od 14 grudnia kierowcy jadą nowoczesną drogą łączącą Poznań i Wrocław. Jeden z najważniejszych kontraktów w województwie wielkopolskim został zrealizowany w terminie. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu.

10 grudnia 2019 Wielki Finał Hello ICE
Wielki Finał Hello ICE

Miasteczko bezpieczeństwa, lekcja pierwszej pomocy i wspólny trening z ambasadorem programu Sebastianem Milą. Tak Budimex podsumował I edycję programu „Hello ICE”, w którym przez blisko pół roku uczniowie szkół podstawowych poznawali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wielki finał akcji odbył się 10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni.

Świąteczna aukcja charytatywna

Budimex aktywnie angażuje się w działania charytatywne. Z okazji zbliżających się świąt, zachęca wszystkich do wzięcia udziału w wyjątkowej aukcji. Dochód ze sprzedaży przekazanych przez Budimex obrazów, trafi do fundacji „Nikt nie zostaje”, angażującej się aktywnie w pomoc weteranom wojennym.

Mikołajkowa Strefa Rodzica w Płocku otwarta!

Dziecko ma prawo przebywać w szpitalu ze swoim opiekunem przez całą dobę. Powinno móc spotykać się z rodziną bez żadnych ograniczeń, mieć zapewnione miejsce do odpoczynku i zabawy z rówieśnikami. Europejska Karta Praw Dziecka jasno określa warunki jakie powinien zapewnić szpital małym pacjentom i ich opiekunom. Rzeczywistość bywa jednak różna. Wiele polskich szpitali i oddziałów pediatrycznych z powodów finansowych i lokalowych nie jest w stanie spełnić podstawowych standardów.  Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” pomaga rozwiązać ten problem.

 Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne zdobyło tytuł Sportowego Obiektu Roku 2019!

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne zrealizowane przez Budimex zdobyło tytuł Sportowego Obiektu Roku 2019 przyznawany przez Klub Sportowej Polski. Organizację tworzy 991 organizacji: samorządów, firm budowlanych, organizacji sportowych i edukacyjnych. To już trzecia nagroda branżowa zdobyta dla tego obiektu. Wcześniej MCER zdobył tytuł nagrodę dla projektu obiektu PLGBC Awards 2012 i Zielony Laur Polskiej Izby Gospodarczej.

 Centrum Logistyczne dla Lidla z nagrodą CIJ Award

Centrum Logistyczne Lidla w Kałuszynie, zrealizowane przez Budimex w 2018 roku, zdobyło prestiżową nagrodę CIJ Award w kat. Leading Green Warehouse Development.

30 października 2019 W Białymstoku przybyło 200 drzew
W Białymstoku przybyło 200 drzew

30 października w ramach kampanii „Drzewo za ankietę” wolontariusze z Budimeksu zasadzili w białostockim lesie 200 drzew.

Wawerska szkoła podstawowa gospodarzem Dnia Bezpieczeństwa Hello ICE

Tygrys Budi zawitał do Szkoły Podstawowej nr 128 w Warszawie.

26 września 2019 Hello ICE w Puławach
Hello ICE w Puławach

Tygrys Budi - maskotka programu społecznego Hello ICE ruszył w Polskę. Gospodarzem pierwszego Dnia Bezpieczeństwa dla uczniów były Puławy!

W Krakowie powstała Strefa Rodzica

25 września w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie została otwarta 31.Strefa Rodzica. Na oddziale Pediatrii i Neurologii Dziecięcej postał aneks kuchenny z miejscem do odpoczynku dla rodziców i sąsiadujący z nim sensoryczny pokój zabaw.

#Ideathon, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami na rynku pracy.

Pracownicy Budimeksu wzięli udział w #Ideathonie, którego celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami na rynku pracy. To pierwszy tego typu projekt społeczny w Polsce i innowacyjny przykład wolontariatu kompetencji.

Budimex SA oddał do użytku Trasę Niepodległości w Białymstoku

28 sierpnia Budimex SA wspólnie z inwestorem UM Białegostoku oficjalnie otworzyli Trasę Niepodległości – zachodnią obwodnicę centrum stolicy Podlasia. Kierowcy mogą już jechać przez przebudowane aleje Niepodległości i Paderewskiego, które są teraz dwujezdniowymi ulicami przebiegającymi w wykopie, z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, dwupasmowymi ścieżkami rowerowymi i nowymi chodnikami.
 

27 sierpnia 2019 Budimex sadzi drzewa
Budimex sadzi drzewa

Budimex uruchomił kampanię, w ramach której zachęca wszystkich swoich interesariuszy do podzielenia się opinią na temat zintegrowanego raportu firmy. W zamian za każdą wypełnioną ankietę posadzi jedno drzewo.

Nasze dzieci bezpieczne na drogach. Włącz się do akcji wskazywania niebezpiecznych miejsc!

Mapa niebezpiecznych miejsc, lekcje o bezpieczeństwie oraz odblaskowe karty ICE (In Case of Emergency) dla dzieci szkół podstawowych – Budimex rusza z programem Hello ICE.

Budimex SA zdobył nagrodę w konkursie „Budowa Roku 2018”

Budimex SA zdobył nagrodę w konkursie „Budowa Roku 2018” za realizację wielofunkcyjnej fabryki Nuctech w Kobyłce. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii „obiekty przemysłowo-produkcyjne”.

Konsorcjum Strabag - Budimex - Budpol rozpoczyna prace na odcinku A1 - obwodnica Częstochowy

W dniu 24.07.2019 r. została zawarta umowa pomiędzy konsorcjum w składzie: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (Lider 45%), Budimex S.A. (Partner 45%), Budpol Sp. z o.o. (Partner 10%) a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach na „Kontynuację robót związanych z budową autostrady A1 na odcinku węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia w zakresie robót zabezpieczających”.

Modernizacja LCS Kutno na linii kolejowej E-20 zakończona przed terminem

Konsorcjum firm ZUE – Budimex – Strabag zakończyło modernizację LCS Kutno (odcinek Żychlin – Barłogi) na trasie kolejowe E-20 na 8 dni przed wyznaczonym terminem. Zakres działań firmy Budimex SA obejmował prace na posterunku odgałęźnym Zamków, stacji Barłogi oraz szlaku Barłogi – granica LCS Kutno.

 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu