Budimex.pl

Aktualności

Budimex wybuduje odcinek drogi ekspresowej S3 z Zielonej Góry do Niedoradza

20 października 2015 roku konsorcjum Budimeksu (95 proc., lider) i Ferrovial Agroman podpisało z zielonogórskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę 13,3 kilometrowego odcinka drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 Sulechów – Nowa Sól, zadanie II od węzła Zielona Góra Północ do węzła Niedoradz. Umowa ma wartość 158 mln złotych netto.
Odcinek drogi ekspresowej S3, który wybuduje Budimex, będzie przebiegał równolegle do istniejącej zachodniej jezdni drogi S3 w obrębie Zielonej Góry oraz miejscowości Racula i Niedoradz.
 

Budimex wybuduje 19- kilometrowy odcinek drogi S7

9 października 2015 roku Budimex podpisał z gdańskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę 19,1- kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa. Umowa ma wartość 1,3 mld złotych netto.

Budimex zrealizował kolejny kontrakt tramwajowy w Toruniu

7 października 2015 roku, po niespełna dwóch latach od podpisania umowy, uroczyście otwarto przebudowaną przez Budimex tramwajową linię średnicową od węzła Toruń Miasto do Al. Solidarności oraz węzeł przesiadkowy przy dworcu PKP Toruń Miasto.

7 października 2015 Budimex wybuduje obwodnicę Kępna
Budimex wybuduje obwodnicę Kępna

7 października 2015 roku Budimex podpisał z opolskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę pierwszego odcinka obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej nr S11. Umowa ma wartość 53,7 mln złotych netto.

Budimex wybuduje drogę ekspresową S6 Płoty – Kiełpino

5 października 2015 roku Budimex podpisał ze szczecińskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku od końca obwodnicy m. Płoty do węzła Kiełpino (z węzłem). Budimex wybuduje tę drogę za 206,5 mln złotych netto.

Budimex laureatem konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2015

W IX edycji ogólnopolskiego programu Najwyższa Jakość Quality International 2015, organizowanego przez Forum Biznesu pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Klubu Polskie Forum ISO 9000, Budimex otrzymał tytuł Laureata oraz Złote Godło w kategorii IQ Services – usługi najwyższej jakości. 
 

Suwałki będą miały obwodnicę

29 września 2015 roku Budimex podpisał z białostockim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę obwodnicy Suwałk. Kontrakt ma wartość 243,5 mln złotych netto.

Budimex wybuduje 19- kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S6 Goleniów – Nowogard

29 września 2015 roku Budimex podpisał ze szczecińskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 Goleniów – Nowogard. Umowa ma wartość 279,6 mln złotych netto.

Budimex wybuduje dwa odcinki S17

22 września 2015 roku Budimex podpisał z lubelskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dwie umowy na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów: z Garwolina do Gończyc (234,6 mln zł netto) i z Gończyc do granicy województw lubelskiego i mazowieckiego (255 mln zł netto).
Odcinki mają łączną długość 25,2 km – z Garwolina do Gończyc 12,2 km i z Gończyc do granicy województw – 13 km.

Budimex wybuduje łącznicę kolejową w Krakowie

16 września 2015 roku konsorcjum Budimeksu SA (lider) i Ferrovial Agroman SA (partner) podpisało z PKP PLK SA umowę na budowę łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki.

Most Siennicki oddany do użytku

Most Siennicki, który łączy centrum Gdańska z dzielnicami Stogi i Przeróbka, został oddany do ruchu 16 września br.

Budimex dokończy budowę Sądu Okręgowego w Zamościu

15 września 2015 roku Budimex podpisał z Sądem Okręgowym w Zamościu umowę na dokończenie nowego budynku Sądu.

Otwarcie Gdyńskiego Centrum Filmowego

13 września 2015 roku, po upływie 21 miesięcy od podpisania umowy, uroczyście otwarto Gdyńskie Centrum Filmowe.

Budimex wybuduje biurowiec EQilibrium na warszawskiej Woli

10 września 2015 roku Budimex podpisał z Grupą Waryński umowę na budowę biurowca EQlibrium, który powstanie u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na warszawskiej Woli. Umowa ma wartość 56,5 mln złotych netto.
 

2 września 2015 Rezygnacja członka Zarządu
Rezygnacja członka Zarządu

Zarząd Budimeksu SA otrzymał w dniu 02.09.2015 r. zawiadomienie o rezygnacji przez Andrzeja Artura Czynczyka z pełnionej funkcji Członka Zarządu

Inauguracja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

1 września 2015 roku pierwsi pasażerowie pojadą nową linią kolejową, która połączy Trójmiasto z gdańskim portem lotniczym w Rębiechowie.

Budimex rozbuduje Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie

Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie wybrał ofertę Budimeksu na budowę centralnego bloku operacyjnego i nadbudowę głównego budynku szpitala. Oferta ma wartość 46,9 mln złotych netto.

Budimex zakończył prace na warszawskim lotnisku Chopina

Dobiegła końca rozbudowa pola wzlotów w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dwie oferty Budimeksu wybrane w przetargu na budowę S17

21 sierpnia 2015 roku lubelski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wyborze dwóch ofert Budimeksu na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów: z Garwolina do Gończyc (234,6 mln zł netto) i z Gończyc do granicy województw lubelskiego i mazowieckiego (255 mln zł netto).

W białostockiej spalarni trwają rozruchy i prace wykończeniowe

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku to inwestycja, dzięki której  z ponad 90 do ok. 12 proc. spadnie ilość odpadów komunalnych, które trafiają na gminne wysypisko w pobliskich Hryniewiczach.

 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu