Budimex.pl

Budimex zakończył budowę S7 w woj. świętokrzyskim

Data aktualności: 25 września 2017
Budimex zakończył budowę S7 w woj. świętokrzyskim

Kierowcy pojechali nowym odcinkiem S7, biegnącym od Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego 23 września br. Jego długość to 20 km.

 

Uroczystego otwarcia drogi dokonał Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Budimex reprezentował prezes Dariusz Blocher.
 

Zlecenie od GDDKiA konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman pozyskało w 2014 roku. Polegało ono na budowie dwujezdniowej drogi wraz z czterema węzłami w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie oraz Wodzisławiu. Zakres prac obejmował również budowę ponad 30 obiektów inżynierskich: mostów, wiaduktów, kładek dla pieszych i przejść dla zwierząt. Do zadań wykonawcy należało też połączenie nowego odcinka S7 z drogami lokalnymi. Wartość inwestycji to 428 mln zł.

 

Podczas otwarcia trasy minister Adamczyk podkreślił - To ważny dzień nie tylko dla województwa świętokrzyskiego, ale przede wszystkim dla transportu drogowego w Polsce. Udaje się oddać do użytkowania kolejny odcinek drogi ekspresowej S7, jednej z dwóch najbardziej obciążonych ruchem samochodowym dróg w kraju, jednej z dwóch dróg, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków, szczególnie tych śmiertelnych - dodał.

 

Oddany kierowcom nowy odcinek S7 pozwoli nie tylko skrócić czas przejazdu pomiędzy Warszawą a Krakowem, ale też zwiększy bezpieczeństwo jazdy.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 


 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu