Budimex.pl

Szpital w Suwałkach otrzymał Strefę Rodzica

Szpital w Suwałkach otrzymał Strefę Rodzica

Budimex otworzył kolejną, 21. Strefę Rodzica. Podopieczni Poradni Chirurgii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach oraz ich rodzice zyskali nową przyjazną przestrzeń.

 

W uroczystym finale 21. edycji programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wzięli udział Adam Szałanda - dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, dr Piotr Zimnicki - zastępca dyrektora ds. lecznictwa, Kamil Sznel - kierownik Biura Prezydenta Miasta Suwałki, Cezary Łysenko - dyrektor Rejonu Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex SA, a także pracownicy szpitala i wolontariusze Budimeksu.
 
Program realizuje i w całości finansuje Budimex SA. Celem programu jest zwiększenie komfortu dzieci przebywających w szpitalach poprzez tworzenie przestrzeni, w których mogą spędzać czas ze swoimi rodzicami i choć na chwilę zapomnieć o chorobie.
 
Pobyt dziecka w szpitalu stresuje zarówno małego pacjenta jak i jego opiekunów. Obecność rodziców to obok leczenia kluczowy element wpływający na szybszy powrót do zdrowia. Poprawa jakości czasu spędzonego w szpitalu może w znacznym stopniu skrócić trudny proces hospitalizacji. Niestety na wielu oddziałach wciąż brakuje miejsc, w których dzieci poza szpitalną salą mogłyby spędzać czas z rodzicami.
 
Takiego miejsca brakowało też w Suwałkach, dlatego do realizacji 21. edycji programu wybrany został suwalski Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera. Na pierwszym piętrze, w Poradni Chirurgii Dziecięcej metamorfozie poddano pokój zabiegowy, pomieszczenie administracyjne i hol. Pokój zabiegowy zmienił charakter i z typowo szpitalnego stał się bardziej przyjazny. Wymieniona podłoga, nowe płytki z dziecięcym dekorem, żółte zasłony i dodatki sprawiły, że pomieszczenie stało się radosne i rozświetlone. W korytarzu przybyło krzeseł i stolików dla dzieci, a dla rodziców zamontowano idealne do wypełniania dokumentów blaty. Pokój administracyjny, który do tej pory składał się z dwóch pomieszczeń przeszedł ogromną metamorfozę - został połączony w całość, zyskał m.in. nowe meble, zasłony i turkusowy charakter. Skromne do tej pory pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 83 m2 Budimex zmienił w przyjazną i przytulną Strefę Rodzica. Nową przestrzeń ozdobiły kolorowe motywy na ścianach, a do dyspozycji dzieci Budimex przekazał także gry i zabawki dostosowane do potrzeb najmłodszych. Od teraz rodzice i ich pociechy mogą wspólnie spędzać czas w przygotowanej strefie.
 
Tuż przed finałem w szpitalu pojawili się wolontariusze - pracownicy Budimeksu, którzy zawsze włączają się w prace wykończeniowe. W ramach wolontariatu montują i ustawiają meble, dekorują ściany, sprzątają. Tak było i tym razem.
 
Suwalski szpital jest już w tym roku 4. placówką, po szpitalach w Kaliszu, Poznaniu i Gdyni w którym powstało kolejne specjalne miejsce umilające rodzicom przebywanie ze swoimi chorymi pociechami w szpitalu.
Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wystartował w 2013 roku i do tej pory zostawił po sobie 21 komfortowych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali przeznaczonych dla rodziców i najmłodszych pacjentów.  Każda edycja programu jest inna i wyjątkowa, ponieważ remont i aranżacja wnętrz dostosowane są do architektury konkretnych szpitali