Budimex.pl

Hello ICE w Puławach

Hello ICE w Puławach

Już 128 niebezpiecznych punktów na drodze do szkoły zostało zgłoszonych w programie Hello ICE! Ogromne zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców z całej Polski pokazuje, jak ważnym tematem jest bezpieczeństwo dzieci na drogach, dlatego realizowany przez firmę Budimex program rusza w trasę po Polsce. Pierwszy przystanek to Szkoła Podstawowa nr 2 w Puławach, którą Tygrys Budi - mastkotka programu, odwiedził 26 września.

 

W miniony czwartek uczniowie z puławskiej podstawówki wzięli udział w pierwszym Dniu Bezpieczeństwa w ramach nowej odsłony edukacyjnego programu społeczego firmy Budimex - Hello ICE. Dzieci miały okazję spotkać się z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej oraz ratownikami medycznymi, którzy opowiedzieli o zasadach ruchu drogowego oraz zagrożeniach wynikających z ich nieprzestrzegania. Dodatkowo pracownicy firmy Budimex przestawili dzieciom jak wygląda codzienna praca na budowie oraz przybliżyli zasady właściwego zachowania się w pobliżu przejazdów i torów kolejowych. Jednak największą gwiazdą tego wydarzenia była maskotka programu Hello ICE – pluszowy Tygrys Budi, który tego dnia przeprowadzał uczniów przez przejście dla pieszych w okolicy szkoły.

 

Nie obyło się bez prezentów od Budiego. Dzieci otrzymały nie tylko specjalne karty ICE oraz odblaski, ale też sporą dawkę wiedzy, którą potem mogły wykorzystać w quizie o bezpieczeństwie. Na ręce grona pedagogicznego został przekazany Kodeks Bezpieczeństwa dla szkoły, który zawiśnie w widocznym miejscu oraz dyplomy uczestnictwa w programie.

 

Hello ICE to edukacyjno-społeczna akcja firmy Budimex, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drogach, a także dająca nauczycielom narzędzia do profesjonalnego przekazywania wiedzy z tego zakresu uczniom. Główną osią akcji "Hello ICE" jest interaktywna mapa niebezpiecznych miejsc, na której każdy może oznaczyć niebezpieczne miejsce w drodze do i ze szkoły. Problematyczne punkty w swojej okolicy można oznaczać na stronie www.helloice.pl


Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej


 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu