Budimex.pl

Hello ICE w Puławach

Hello ICE w Puławach

Już 128 niebezpiecznych punktów na drodze do szkoły zostało zgłoszonych w programie Hello ICE! Ogromne zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców z całej Polski pokazuje, jak ważnym tematem jest bezpieczeństwo dzieci na drogach, dlatego realizowany przez firmę Budimex program rusza w trasę po Polsce. Pierwszy przystanek to Szkoła Podstawowa nr 2 w Puławach, którą Tygrys Budi - mastkotka programu, odwiedził 26 września.

 

W miniony czwartek uczniowie z puławskiej podstawówki wzięli udział w pierwszym Dniu Bezpieczeństwa w ramach nowej odsłony edukacyjnego programu społeczego firmy Budimex - Hello ICE. Dzieci miały okazję spotkać się z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej oraz ratownikami medycznymi, którzy opowiedzieli o zasadach ruchu drogowego oraz zagrożeniach wynikających z ich nieprzestrzegania. Dodatkowo pracownicy firmy Budimex przestawili dzieciom jak wygląda codzienna praca na budowie oraz przybliżyli zasady właściwego zachowania się w pobliżu przejazdów i torów kolejowych. Jednak największą gwiazdą tego wydarzenia była maskotka programu Hello ICE – pluszowy Tygrys Budi, który tego dnia przeprowadzał uczniów przez przejście dla pieszych w okolicy szkoły.

 

Nie obyło się bez prezentów od Budiego. Dzieci otrzymały nie tylko specjalne karty ICE oraz odblaski, ale też sporą dawkę wiedzy, którą potem mogły wykorzystać w quizie o bezpieczeństwie. Na ręce grona pedagogicznego został przekazany Kodeks Bezpieczeństwa dla szkoły, który zawiśnie w widocznym miejscu oraz dyplomy uczestnictwa w programie.

 

Hello ICE to edukacyjno-społeczna akcja firmy Budimex, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drogach, a także dająca nauczycielom narzędzia do profesjonalnego przekazywania wiedzy z tego zakresu uczniom. Główną osią akcji "Hello ICE" jest interaktywna mapa niebezpiecznych miejsc, na której każdy może oznaczyć niebezpieczne miejsce w drodze do i ze szkoły. Problematyczne punkty w swojej okolicy można oznaczać na stronie www.helloice.pl


Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej