Budimex.pl

22. Strefa Rodzica w Siedlcach

22. Strefa Rodzica w Siedlcach

W ramach ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” na Oddziale Dziecięcym Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach powstała nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń dla rodziców i chorych dzieci. To już 22. miejsce w Polsce, objęte programem realizowanym przez Budimex SA.

 

Stworzenie rodzicom małych pacjentów bardziej komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" realizowanego i w całości finansowanego przez Budimex SA.


Oddział Dziecięcy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach rocznie przyjmuje około 1700 młodych pacjentów. Dzieci na oddziale przebywają około 4 dni, a rodzice wraz z nimi, bo ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych. W trakcie niedawno zakończonego remontu tego oddziału wydzielono i zaadaptowano na tzw. pokój rodziców 3 pomieszczenia (pokój kuchenny, pokój do odpoczynku i prowadzący do tych pomieszczeń korytarz), ale brak środków finansowych spowodował, że przestrzeń dla rodziców nie została dokończona.

-Rodzice hospitalizowanych dzieci, którzy czuwają całą dobę przy swoich pociechach nie mają miejsca dla siebie, gdzie mogliby odpocząć, zjeść czy napić się. Dłuższy pobyt w szpitalu u boku dzieci wymaga odpowiednich warunków, a my bardzo chcemy takie warunki rodzicom stworzyć – mówi dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Organizacji Opieki w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Anna Garucka.

 

Od dziś opiekunowie, którzy przebywają z dziećmi w salach i na korytarzu będą mogli przenieść się do przestronnej, odnowionej Strefy Rodzica, która została całkowicie wyremontowana i wyposażona w odpowiednie meble dopasowane do potrzeb rodziców i dzieci. Strefa Rodzica w siedleckim szpitalu tak jak każda z dotychczasowych 21. Stref została zrealizowana według indywidualnego projektu uwzględniającego konkretne warunki lokalowe tej placówki oraz potrzeby rodziców i małych pacjentów.


Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wystartował w 2013 roku i do tej pory zostawił po sobie 22 komfortowych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali przeznaczonych dla rodziców i najmłodszych pacjentów.