Budimex.pl

17 Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

17 Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

Żeglarstwo daje wolność – mówią uczestnicy Mistrzostw, osoby które na co dzień muszą zmagać się z licznymi ograniczeniami w życiu społecznym oraz barierami architektonicznymi.
W wrześniu bieżącego roku port Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko  gościł uczestników 17. oficjalnych  Mistrzostw Polski  Żeglarzy Niepełnosprawnych oraz uczestników 3. Edycji 7. Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych.
Mistrzostwa Polski  Żeglarzy Niepełnosprawnych to jedna z najstarszych tego typu imprez na świecie. Mistrzostwa organizowane są przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa, Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko i Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. Zawodnicy ścigali się na Sasankach i podzieleni byli na dwie klasy – niepełnosprawnych ruchowo i niesłyszących. W ciągu dwóch dni rozegrano w sumie osiem wyścigów. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo zwyciężyła zgodnie z oczekiwaniami załoga wielokrotnych  Mistrzów Polski z Jastrzębia Zdroju, a  kategorii żeglarzy niesłyszących również załoga wielokrotnego Mistrza Polski Tomka Gumińskiego z Warszawy.
Budimex od początku, to jest już od 17 lat wspiera organizację Mistrzostw Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Zaangażowaliśmy się jako firma w projekt aktywizacji osób niepełnosprawnych poprzez sport. Wpisuje się to w obszar działań mających na celu podnoszenie jakości życia społeczeństwa, co jest jednym z elementów naszej misji. Firma angażuje się w ten projekt poprzez zapewnienie wsparcia finansowego, niezbędnego do organizacji Mistrzostw oraz pomoc w utrzymaniu sprzętu żeglarskiego. Wychodzimy z założenia, że procesem naturalnym w rozwoju społeczeństwa powinna być pełna integracja i stwarzanie niepełnosprawnym możliwości realizowania swoich pasji. Sport,  w tym przypadku żeglarstwo, to nie tylko forma aktywnej rehabilitacji, ale też ciągłe podnoszenie swoich możliwości, współzawodnictwo  i czerpanie radości z życia.