Budimex.pl

Budimex sadzi drzewa

Data aktualności: 27 sierpnia 2019
Budimex sadzi drzewa

Budimex uruchomił kampanię, w ramach której zachęca wszystkich swoich interesariuszy do podzielenia się opinią na temat zintegrowanego raportu firmy. W zamian za każdą wypełnioną ankietę posadzi jedno drzewo.

 

Zależy nam na opinii naszych interesariuszy. Pracując nad naszym raportem rocznym dokładamy wszelkich starań, by był on materiałem użytecznym i wartościowym, dlatego każde wyrażone zdanie będzie dla nas niezwykle cenne i zostanie wzięte pod uwagę przy tworzeniu raportów za kolejne lata. Przy okazji chcemy zrobić coś pożytecznego dla środowiska naturalnego, które niestety jest w coraz gorszej kondycji. – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimex SA.

 

Budimex obiecuje, że w ramach akcji posadzi w okolicach realizowanych przez siebie kontraktów tyle buków, ile otrzyma wypełnionych ankiet,.  

 

Wielkie buki to nie tylko domy dla wielu leśnych oraz miejskich zwierząt. To również, a może nawet przede wszystkim, fabryki tlenu niezbędnego do życia każdego mieszkańca naszej planety. Duży buk zaopatruje w tlen dziennie 14 osób. Ten gatunek drzewa ma wyjątkowy apetyt na CO2. Jedno drzewo jest w stanie pochłonąć nawet do 900 kg dwutlenku węgla w ciągu 100 lat. Gdyby dosadzić buki wśród innych drzew, wartość absorpcji dwutlenku węgla wzrosłaby o 10 procent w porównaniu do zwykłego lasu, w którym buków nie ma. Buk, w ciągu okresu wegetacyjnego, może dostarczyć do atmosfery nawet do 1,1 kg tlenu.

 

Zachęcamy do lektury raportu: http://raportroczny.budimex.pl/2018 oraz do udziału w akcji i wypełnienia ankiety: http://raport2018.badanie.net/

 

 

 


RESPECT Index
( więcej )

Projekt RESPECT Index ma na celu wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony

Porozumienie dla bezpieczeństwa
( więcej )
Porozumienie dla bezpieczeństwa

Jesteśmy aktywnym uczestnikiem inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w branży budowlanej  - "Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”. Razem z pozostałymi beneficjentami Porozumienia, podejmujemy działania mające na celu budowę kultury bezpieczeństwa, uświadamianie zagrożeń związanych z pracą na budowie - a w konsekwencji wyeliminowanie ryzyka. Nasz wspólny cel to „0” wypadków. Nasz wspólny cel to „0” wypadków.

Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu