Budimex.pl

Elektrociepłownia Siekierki

Opis realizacji

BUDIMEX SA realizuje dla PGNiG Termika SA inwestycję, której przedmiotem jest dostawa i montaż instalacji odazotowania oraz modernizacja instalacji odsiarczania spalin dla kotła K2 w EC Siekierki. Projekt realizowany jest w konsorcjum z austriacką firmą Andritz  AG.


W ramach tego przedsięwzięcia w Elektrociepłowni Siekierki dla kotła K-2 prowadzona jest modernizacja instalacji odsiarczania spalin opartej na metodzie półsuchej oraz dostawa i montaż instalacji odazotowania spalin, w której zastosowana będzie technologia selektywnej katalitycznej redukcji tlenków azotu (SCR).
Prace realizowane są na terenie istniejącego i funkcjonującego obiektu, wiąże się to z utrudnieniami takimi jak ograniczony dostęp do miejsc prowadzenia prac, kolizje z istniejącymi obiektami i instalacjami oraz konieczność zachowania ciągłości eksploatacji sąsiadujących instalacji wchodzących w skład EC Siekierki.
Jako pierwszy etap tej inwestycji wykonano Projekt Budowlany, a w lipcu 2015 uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę. Na przełomie sierpnia i września 2015 został oficjalnie przejęty teren budowy od Inwestora, po czym rozpoczęto prace budowlano - montażowe. Potrwają one do sierpnia 2016, następnie planowane są rozruchy i ruchy próbne. Terminem przekazania do eksploatacji nowopowstałej instalacji jest 13 stycznia 2017r.

Sprawdź na mapie
Detale realizacji
Pełna nazwa
Elektrociepłownia Siekierki
Data rozpoczęcia
Sierpień 2015
Data zakończenia
w toku
Lokalizacja
Augustówka 30,02-981 Warszawa
Kategoria
Budownictwo energetyczne i przemysłowe
Podkategoria
Budownictwo energetyczne
Inwestor
PGNiG Termika SA

 
 
 
POWRÓT 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu