Budimex.pl

Budimex wybuduje kolejny odcinek S7

Data aktualności: 10 października 2017
Budimex wybuduje kolejny odcinek S7

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podsiał umowę z Budimeksem na blisko ośmiokilometrowy odcinek S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa.

 

 

Odcinek o długości 7,6 km skomunikuje blisko 50-kilometrowy istniejący fragment drogi ekspresowej S7 od Skarżyska poprzez Kielce do Chęcin z otwartym w tym roku odcinkiem trasy S7 Radom - granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego. Dzięki tej inwestycji droga nr 7 w regionie świętokrzyskim będzie miała pełne parametry trasy ekspresowej na całej długości.

 

Zakontraktowany odcinek drogi ekspresowej S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa świętokrzyskiego z mazowieckim będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe.

 

23 września konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman oddało do użytku 20 kilometrowy odcinek S7 biegnącym od Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego.


 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu