Budimex.pl

Premier otwiera dla kierowców obwodnicę Częstochowy

Data aktualności: 23 grudnia 2019
Premier otwiera dla kierowców obwodnicę Częstochowy

23 grudnia z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra infrastruktury – Andrzeja Adamczyka odbyło się uroczyste otwarcie Autostradowej Obwodnicy Częstochowy wybudowanej przez konsorcjum w składzie: Budimex, Strabag i Budpol.


Tak premier Morawiecki podsumował zakończenie inwestycji: Otwarcie tej obwodnicy, niektóre media określały mianem "cudu" jeśli uda się to zrobić. Jak wiemy cuda się zdarzają, jeśli się do tego doprowadzi ciężką pracą.

Konsorcjum przejęło realizację inwestycji wiosną tego roku, po tym, jak inwestor zerwał umowę z poprzednim wykonawcą. - Po tym, jak nierzetelny wykonawca zszedł z budowy, znaleźli się wykonawcy, którzy w reżimie wręcz przykładowym, pracując siedem dni w tygodniu, zrealizowali tę inwestycję – nie krył zadowolenia z ukończenia inwestycji minister Adamczyk. Tymi słowami minister podziękował konsorcjum, które dokończyło budowę obwodnicy. I dodał - Tak byśmy chcieli, aby wszystkie projekty były realizowane na naszych drogach.

Dzięki ukończeniu w rekordowym tempie, bo w zaledwie 5 miesięcy Autostradowej Obwodnicy Częstochowy liczącej blisko 20 km kierowcy zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych, mogą omijać Częstochowę głównymi jezdniami A1, bezkolizyjnie połączonymi już z rozbudowywaną obecnie krajową "jedynką".

 

Czytaj więcej na wnp.pl


 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu