Budimex.pl

Powołanie wiceprezesa Zarządu Budimex S.A

Data aktualności: 19 czerwca 2019
Powołanie wiceprezesa Zarządu Budimex S.A

Rada Nadzorcza Budimex S.A. na wniosek prezesa Zarządu Budimex S.A. powołała Pana Artura Popko pełniącego dotychczas funkcję członka Zarządu Budimex S.A. na funkcję wiceprezesa Zarządu Budimex S.A. – Dyrektora Operacyjnego.

 

Pan Artur Popko jest absolwentem Białostockiego Wydziału Budownictwa o specjalności Budownictwo Komunikacyjne. W latach 2000 – 2002 pracował jako Inżynier Budowy w Przedsiębiorstwie Drogowo-Mostowym Olecko, następnie do 2004 jako kierownik budowy realizował jeden z największych projektów infrastrukturalnych – budowę autostrady A2 z ramienia firmy NCC Polska Sp. z o.o.. Od połowy 2004 związany z firmą Budimex-Dromex, gdzie pełnił funkcję kierownika budowy, a następnie kontraktu. W roku 2009 awansował na stanowisko Dyrektora Rejonu. Od roku 2011 dyrektor budownictwa komunikacyjnego. W 2014 roku objął funkcję Dyrektora Budownictwa Infrastrukturalnego, a od 2016 roku pełni również  funkcję Członka Zarządu Budimex SA.

 

Pan Artur Popko rozwinął dywizje budownictwa infrastrukturalnego poprzez zwiększenie liczby kontraktów i jakość ich realizacji. Budimex buduje co czwarty kilometr dróg ekspresowych i autostrad w Polsce, jest obecnie drugim wykonawca na kolei, a 80% kontraktów drogowych i kolejowych jest przekazywanych inwestorom do eksploatacji przed terminem kontraktowym. 


 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu