Budimex.pl

Kamień węgielny pod budowę Szpitala w Toruniu wmurowany!

Data aktualności: 11 kwietnia 2017
Kamień węgielny pod budowę Szpitala w Toruniu wmurowany!

Na realizowanej przez Budimex od początku roku budowie Szpitala Zespolonego w Toruniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, poświęconego wcześniej przez papieża Franciszka.

 

Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa oraz świata nauki. Budimex reprezentował prezes Dariusz Blocher wraz z Radosławem Górskim, członkiem zarządu oraz dyrektorem budownictwa ogólnego.

 

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki podczas wizyty na budowie 6 marca br. podkreślił, że poświęcony przez papieża Franciszka w Rzymie kamień węgielny ma wymiar symboliczny - Nauczanie papieża będzie wyznacznikiem twardej linii misji szpitala, w której to pacjent jest na pierwszym planie, a mury i zainwestowane w nie miliony są narzędziem realizacji tej misji. Podczas uroczystości wmurowania kamienia marszałek dodał również, że rozbudowa Szpitala znacząco poprawi dostępność zaawansowanej diagnostyki i leczenia.

 

Prace na budowie toczą się pełną parą. Równolegle budowane są 4 szpitalne  budynki: główny, administracyjno-apteczny oraz dwa techniczne. Realizowane są również prace rozbiórkowe.

 

Czytaj również: Budimex przebuduje Szpital Wojewódzki w Toruniu

 

Przebieg budowy

 

 

 

 

 


 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu