Budimex.pl

Gdańska Strefa Rodzica już otwarta

Data aktualności: 17 kwietnia 2019
Gdańska Strefa Rodzica już otwarta

"Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest zapewnienie chorym dzieciom i ich opiekunom komfortowego miejsca do wspólnego spędzania czasu. 29. Strefa powstała w Klinice Neonatologii oraz Klinice Położnictwa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, którego Budimex był generalnym wykonawcą.

 

To dla nas wyjątkowa edycja programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom". W Gdańsku Budimex pozostawia po sobie nie tylko nowoczesny kompleks medyczny, ale też wyjątkowe miejsce dla rodziców i opiekunów chorych dzieci. Zawsze chcemy być blisko społeczności lokalnej, nie tylko realizując nowe inwestycje, ale też odpowiadając na inne jej potrzeby. Badania dowodzą, że dzieci znacznie szybciej wracają do zdrowia, kiedy przez cały okres leczenia mogą być blisko swoich opiekunów, a Strefa Rodzica daje taką możliwość – podkreśla Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimeksu.

 

Budimex stworzył dwa miejsca do rodzinnych spotkań w Klinice Neonatologii i Klinice Położnictwa. Pierwsze sprzyja odwiedzinom w większym gronie, dlatego wyposażyliśmy je w wygodne fotele i kanapy. Drugie umożliwia bardziej kameralne spotkania i ma wydzielone strefy. Dominują tu spokojne barwy, inspirowane naturalnym drewnem i błękitem nieba.  Całość idealnie wpisuje się w wystrój medycznego kompleksu. W tej przestrzeni powstał również kącik zabaw dla starszych dzieci odwiedzających swoje rodzeństwo. Dodatkowo, na prośbę szpitala, Budimex ufundował 3 fotele do „kangurowania", które stanęły na OIOM Noworodkowym. Właśnie tu rodzice spędzają dużo czasu czuwając przy najbardziej chorych maluszkach.

 

- Na  oddziale neonatologii bliskość malucha i rodzica  ma ogromne znaczenie. To wręcz idealne miejsce na stworzenie przyjaznej i przytulnej Strefy Rodzica - przyznała Katarzyna Wójcik, Ekspert ds. komunikacji firmy Budimex.

- Staramy się, by nasi pacjenci przebywali w jak najbardziej komfortowych warunkach. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie inicjatywy, które nam w tym działaniu pomagają. Dziękujemy firmie Budimex za zaaranżowanie tych pięknych, przytulnych przestrzeni - nie krył zadowolenie z powstania Strefy Arkadiusz Lendzion, z-ca dyrektora naczelnego ds. administracyjno-technicznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. 

W otwarciu gdańskiej Strefy Rodzica uczestniczyli przedstawiciele szpitala, pracownicy firmy Budimex, media i Ambasador Programu Dariusz Wardziak, znany z programów telewizyjnych jako Darek Stolarz. Jak zawsze bardzo entuzjastycznie opowiada o swoim udziale w programie - „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" to program, który ma sens i  realnie pomaga małym pacjentom i ich opiekunom przejść przez chorobę. Wierzę, że dajemy im siłę do walki. Ja sam dostaję wiele w zamian. Po każdym otwarciu wracam do domu, mam motywację do działania i wierzę, że warto zmieniać świat.  

I tym razem na otwarciu Strefy nie mogło zabraknąć wolontariuszy z Budimeksu. Do Gdańska przyjechało ponad 20 pracowników naszej firmy, którzy pomogli w ostatnich pracach aranżacyjnych. Dodatkowo za pieniądze zebrane wśród kolegów i koleżanek z pracy kupili kolorowe, drewniane zabawki.


 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu