Budimex.pl

Budimex zaprasza studentów na praktyki – ruszyła Akademia Budimex 2019

Data aktualności: 18 marca 2019
Budimex zaprasza studentów na praktyki – ruszyła Akademia Budimex 2019

Budimex – największy polski generalny wykonawca budowlany - inauguruje kolejny program praktyk studenckich na 2019 rok. Czego studenci marzący o karierze budowlanej mogą spodziewać się w jubileuszowej dziesiątej edycji? Wynagrodzenia za praktyki, opieki medycznej, zdobycia cennego doświadczenia w budownictwie, z liderem polskiego rynku budowlanego.  Budimex od 10 lat wspiera rozwój młodych w branży, organizując dla nich m.in. płatne praktyki zawodowe w ramach projektu Akademia Budimex. W tym czasie staże odbyło ponad 3 tysiące studentów i absolwentów polskich uczelni.

 

–  Program cieszy się dużą popularnością. O jedno miejsce ubiega się średnio dziesięciu studentów. W Budimeksie wiemy, że w branży budowlanej praktyka jest równie ważna, co wiedza teoretyczna, zdobywana na studiach. Z tego powodu postanowiliśmy na szeroką skalę dać młodym szansę na poznanie specyfiki pracy jeszcze przed uzyskaniem tytułów zawodowych, tak by na rynek pracy wchodzili pewnie i świadomie. Wspieranie ich rozwoju zawodowego przynosi zyski także nam jako firmie, bo dzięki kreatywności i energii młodych ludzi możemy twórczo i odważnie podejmować nowe wyzwania stawiane nam przez branżę – mówi Cezary Mączka – Członek Zarządu – Dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi Budimex SA.

 

Program Praktyk to nie wszystko, co polski lider budowlany ma do zaoferowania studentom. W ramach Akademii Budimex młodzi będą mieli okazję spotkać się na swoich uczelniach z ekspertami sektora budowlanego na warsztatach. To doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy o praktyczne wskazówki doświadczonych inżynierów oraz możliwość zyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące pracy w branży budowlanej. Od tego roku firma, idąc z duchem czasu, oferuje studentom także edukację online. Szkolenia internetowe będą dotyczyły np. ważnych w pracy zawodowej umiejętności miękkich oraz zagadnień związanych z budowaniem marki osobistej. Budimex w ramach działalności online przygotował też fanpage na Facebooku oraz kanał na platformie YouTube o nazwie „Akademia Budimex” (https://www.youtube.com/channel/UC3fB1_awH_7P0oTF8lS0wwg), gdzie będzie można zobaczyć, jak wyglądają nasze kontrakty i posłuchać rad starszych kolegów. Z kolei profil na Instagramie „karierabudimex” (https://www.instagram.com/karierabudimex/) będzie źródłem krótkich relacji z budowy i miejscem wirtualnych spotkań z inżynierami, podczas których będzie można zadawać pytania.

 

Choć studenci rozpoczynają program praktyk zwykle wraz z początkiem wakacji, Budimex przez cały rok rekrutuje osoby do ich odbycia. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.akademiabudimex.pl oraz wziąć udział w grze online, której wynik stanowi element oceny kandydata. Praktyki w Budimeksie to propozycja dla osób, które pod wodzą doświadczonych specjalistów chcą stawiać swoje pierwsze kroki zawodowe i poznać bliżej specyfikę pracy w branży budowlanej. Doceniając pracę praktykantów Budimex płaci za odbyte praktyki, a każdemu z realizujących je studentów czy absolwentów przysługuje także prywatne ubezpieczenie medyczne. – Praktyki trwają od miesiąca do pół roku, a podczas ich trwania stawiamy przede wszystkim na naukę i rozwój studenta. Z tego powodu  każdy praktykant zyskuje dostęp do bardzo wielu dodatkowych szkoleń, z których może w pełni korzystać, zależnie od swoich zainteresowań – mówi Cezary Mączka.

 

W tym roku w Akademia Budimex szczególną uwagę poświęciła specjalizacji kolejowej. Z myślą o tym sektorze budownictwa organizowany jest konkurs dla zainteresowanych koleją – #GraOTor. Zaplanowane są także spotkania ze studentami studiów dziennych i zaocznych w ramach tygodnia #WejdźNaDobreTory. Będą realizowane od połowy marca, m.in. na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. – Kolej to sektor budownictwa, w który w perspektywie najbliższych lat chcemy intensywnie inwestować, dlatego uważamy, że już teraz warto zadbać o promocję tego kierunku wśród studentów kierunków technicznych – mówi Cezary Mączka.