Budimex.pl

22. Strefa Rodzica w Siedlcach

Data aktualności: 24 listopada 2017
22. Strefa Rodzica w Siedlcach

W ramach ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” na Oddziale Dziecięcym Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach powstała nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń dla rodziców i chorych dzieci. To już 22. miejsce w Polsce, objęte programem realizowanym przez Budimex SA.

 

Stworzenie rodzicom małych pacjentów bardziej komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" realizowanego i w całości finansowanego przez Budimex SA.

 

Oddział Dziecięcy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach rocznie przyjmuje około 1700 młodych pacjentów. Dzieci na oddziale przebywają około 4 dni, a rodzice wraz z nimi. W trakcie niedawno zakończonego remontu tego oddziału wydzielono i zaadaptowano na tzw. pokój rodziców 3 pomieszczenia (pokój kuchenny, pokój do odpoczynku i prowadzący do tych pomieszczeń korytarz), ale brak środków finansowych spowodował, że przestrzeń dla rodziców nie została dokończona. Rodzice hospitalizowanych dzieci, którzy czuwają całą dobę przy swoich pociechach nie mają miejsca dla siebie, gdzie mogliby odpocząć, zjeść czy napić się. Dłuższy pobyt w szpitalu u boku dzieci wymaga odpowiednich warunków, a my bardzo chcemy takie warunki rodzicom stworzyć – mówi dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Organizacji Opieki w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Anna Garucka.

 

Od dziś opiekunowie, którzy przebywają z dziećmi w salach i na korytarzu będą mogli przenieść się do przestronnej, odnowionej Strefy Rodzica, która została całkowicie wyremontowana i wyposażona w odpowiednie meble dopasowane do potrzeb rodziców i dzieci. Strefa Rodzica w siedleckim szpitalu tak jak każda z dotychczasowych 21. Stref została zrealizowana według indywidualnego projektu uwzględniającego konkretne warunki lokalowe tej placówki oraz potrzeby rodziców i małych pacjentów.

 

Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wystartował w 2013 roku i do tej pory zostawił po sobie 21 komfortowych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali przeznaczonych dla rodziców i najmłodszych pacjentów.


 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu